Ötödik alkalommal mérték össze erejüket Székelyföld, illetve Magyarország jégkorong válogatottjai a 2006-óta kisebb nagyobb megszakításokkal életre hívott jótékonysági gálameccs keretében. A korábbi gálamérkőzések helyszínei Gyergyószentmiklós, illetve Dunaújváros voltak, hogy ezúttal Csíkszereda Polgármesteri Hivatala és a Székelyföldi Jégkorong Akadémia egy kétnapos eseménysorozatot álmodjon meg a gálamérkőzés köré, s mindezt Csíkszeredában.
Ifi válogatott meccsek
Rendhagyó volt a maga nevében a „Székely hoki majálisra” keresztelt esemény, hiszen a két nap során Székelyföld és Magyarország U15-ös, illetve U16-os csapatai három-három alkalommal is összemérték erejüket, amelyre korábban soha nem volt példa. Az U15-ös korosztályban egy meccset Székelyföld, míg kettőt Magyarország válogatottja húzott be. Az U16-os korosztályban pedig épp fordított volt a leosztás.
Igazi majális
A szervező intézmények sokat tettek azért, hogy a Vákár Lajos Műjégpálya előtti téren a keddi nap folyamán reggeltől estig nyüzsgés legyen. Míg a jégpályán az ifi válogatottak gyötörték egymást, addig a szabad ég alatt csapolták a söröket, kürtöskalácsok sültek, no meg különböző témákban panelbeszélgetések zajlottak, továbbá filmvetítésekre is sor került. Levetítésre került a Divízió I/A csoportos világbajnokság előtt képernyőre került „A mi Szapporónk” című film Gallai László rendezésében, míg Becze Zoltán „Hajrá Szereda” című filmje is. A színpadon tematikus beszélgetések, illetve múltidézés is zajlott, ahol a jelen és a múlt jégkorongozói, mecénásai, továbbá ezen sportágat fejlesztő szakemberei és játékosai tették nem minden napivá az eltöltött órákat.
Gálameccs a javából
A kétnapos esemény csúcspontja egyértelműen az esti székely-magyar gálameccs volt. A csapatokat telt ház fogadta és bár akadt fennakadás a beléptetéssel a jegyolvasó meghibásodása miatt, végül mindenki bejutott és ez okból kifolyólag csúszással ugyan, de elkezdődhetett a gála. Kezdésként a balánbányai Ördögborda együttes fiataljai székely népviseletben, de korcsolyával a lábukon mutattak be egy tetszetős produkciót a Heveder zenekarral, majd Molnár Levente operaénekes énekelte el a két himnuszt, hogy Ráduly Róbert Kálmán és Böjt Csaba OFM ferences rendi atya rövid beszédet mondjon.
A gálamérkőzés természetesen komoly téttel nem bírt ugyan, de helyenként élvezetes jégkorongot mutattak a csapatok. Két fontos pillanata volt viszont a találkozónak méghozzá a 1. és a 23. perc eseményeit érdemes megjegyezni. Az első percben gyergyószentmiklósi Molnár Szabolcs hálóőrt, míg a huszonharmadikban a csíkszeredai Moldován Ervint búcsúztatták el a szervezők. Mindketten szögre akasztották a korcsolyát a most zárult idény végén.
A találkozó zárásával pedig átadásra kerültek a szervezők által felajánlott belépőkből, illetve tombolákból származó bevételek – közel 30.000 lej – a Dévai Szent Ferenc Alapítvány számára, amely intézményt annak vezetője Böjte atya képviselte személyesen. A slusszpoén viszont a végére maradt, hiszen a csapatfotó elkészítése előtt Farkas Tamás a Csíkszeredai Sportklub játékosa megkérte a Csíki Hírlap fotósának Gecse Noémi Johannának a kezét!
A felvezetőben jegyeztük, hogy ez volt az ötödik ilyen jellegű gálamérkőzés (2006, 2007, 2015, 2017) és remélhetőleg Vargyas László – főszervezőnek, ötletgazdának – lesz ereje továbbvinni ezen tervét.
Felnőtt gálamérkőzés
Székelyföld – Magyarország 6–3 (1–1, 2–2, 3–0)
Gólszerzők: Antal Zsombor (18.), Sárpátki Tamás (26.), Farkas Tamás (32.), Gecse Hugó (55.), Csergő Hunor (58.), Becze Tihamér (59.), illetve Ritó László (12.), Somogyi Balázs (29.), Borbás Gergely (34.).